• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Dvyliktą kartą vyko Pošupių sūrių šventė

Paskelbta: 2021-10-04 16:22:15

Rugsėjo 12 d. asociacija "Pošupių kaimo bendruomenė" pakvietė į tradicinę Sūrių šventę Pošupių kaimo poilsio zonoje. Ji organizuojama jau dvyliktą kartą. Į šventę atvykę bendruomenių atstovai, pavieniai asmenys stebino savo ruoštais sūriais, suspaustais iš karvės ar ožkos pieno, gardintais įvairiais priedais, išradingai papuoštais. Jau ne pirmi metai šventėje dalyvavo sūrių meistrė iš Latvijos Inara Malkolne, buvo galimybė paragauti Šiaulių ukrainiečių bendruomenės gaminto sūrio.
Šiais metais nebuvo organizuojami "pačių pačiausių" sūrių rinkimai, apdovanojimus gavo visi sūrius parodai pristatę šventės dalyviai.
Šventėje koncertavo Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Virventa", Užvenčio kultūros centro gyvo garso grupė, šokių kolektyvas "Vita dance".
Vaikus ypač džiugino galimybė siausti batutų parke.
Į Pošupių sūrių šventę atvyko daugiau nei 300 svečių. O kiek buvo sūrių? Kas bandė skaičiuoti, tvirtina, kad jų buvo ne mažiau 500.
Sūrių šventė - asocacijos "Pošupių kaimo bendruomenė" vietos projektas, įgyvendintas drauge su partneriais Kepalių kaimo bendruomene "Ašvinė", Mikolaičiūnų kaimo bendruomene, Mindaugių kaimo bendruomene pagal VPS priemonės "Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas"  veiklos sritį "VVG teritorijos renginiai, skatinantys jaunimo iniciatyvas".
Projekto tikslas buvo ne tik surengti sūrių šventę, tačiau ir įtraukti į jos rengimą ir vykdymą VVG teritorijoje esančių kaimų jaunimą, ugdant jų atsakomybę, sutelkiant ir suvienijant jaunus žmones į bendruomenėje vykstančias veiklas, skatinti juos prisidėti prie iniciatyvų. Tikslas pasiektas - rengiant šventę teko nudirbti nemaža savanoriškų darbų, kuriuose dalyvavo tiek jaunas, tiek senas.

Asocacijos "Pošupių kaimo bendruomenė" informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt