• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Donorų diena Skaistgiryje

Paskelbta: 2018-06-25 16:55:28

Tradiciškai  Skaistgiryje organizuojamos Donorų dienos , kurių metu kaskart kalbama apie eismo saugumą. Šį kartą donorų dienoje dalyvavo net keturiasdešimt septyni donorai. Nacionalinio kraujo centro medikų brigadai atlikus tyrimus, kraujas paimtas iš keturiasdešimties donorų. 

Donorų dienoje dalyvavusi Šiaulių APGV Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo  tarnybos  vyresnioji inspektorė Lina Garbenienė ne tik davė kraują, bet ir susirinkusiems donorams priminė kaip saugiai elgtis kūrenant laužus, iškylaujant. Pasak jos,  matydami netinkamai elgiantis šalia esantį perspėkime, taip užkirsdami kelią nelaimei. Visų supratingumas ir savitarpio pagalba ženkliai sumažins nelaimių skaičių esant sausai vasarai.

Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ pirmininkė su donorais prisiminė kaip saugiai elgtis kelyje, pasidžiaugė donorais, kurie neabejingi eismo saugumui, nešioja atšvaitus, liemenes. Tą dieną išdalijo dešimt  šviesą atspindinčių liemenių, kad važiuojantys dviračiu donorai būtų saugūs.  Žinoma visiems donorams priemonių neužteko, bet prieš akis dar ne viena Donorų diena, kuriose vėl bus dalijamos priemonės eismo saugumui užtikrinti.

Pasak Donorų dienų organizatorės Vidos Urbonienės, šiemet vėl moterų  draugija ,,Versmė“ pakvietė į susivienijimą keturias organizacijas dalyvauti respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ ir renginių metu kalbės apie eismo saugumą bei dalins priemones gautas iš projekto organizatorių.

Nacionalinio kraujo centro medikų brigada Donorų dienos metu padėką ir simbolinį kraują lašą įteikė ilgametei donorei, donorų dienų organizatorei Vidai Urbonienei.  Dėkodama už apdovanojimą, moteris sakė, kad ši padėka  yra visiems Skaistgirio krašto donorams, kurie visuomet atsiliepia į kvietimą atvykti duoti kraują. Džiugu, kad Donorų dienose dalyvauja ir duoda kraują ištisos šeimos, nevyriausybinių organizacijų vedliai. Nelieka abejingi ir dirbančiųjų donorų vadovai išleidžiantys duoti kraują savo darbuotojus, kultūros namų darbuotojai geranoriškai suteikiantys patalpas organizuojant Donorų dienas. Visų kartu išaugintas vaisius kaskart didėja. Donorų dienose visada vieši ir būsimieji donorai. Štai šį kartą Skaistgirio dienos užimtumo lankytojai lankėsi Donorų dienoje ir žiūrėjo kaip vyksta  procesas nuo donoro registracijos iki kraujo paėmimo .  Vaikams dovanotos knygelės primins šią viešnagę.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt