• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Donorų diena Skaistgiryje

Paskelbta: 2017-12-18 10:41:43

Šiemet ketvirtą kartą Skaistgiryje viešėjo Nacionalinės kraujo donorystės centro medikų brigada, kuri ėmė donorų kraują. Artėjant didžiosioms metų šventėms kraujo duoti atvyko net keturiasdešimt septyni donorai. Atlikus tyrimus kraujas paimtas iš keturiasdešimt trijų donorų. Septyni iš jų kraują davė pirmą kartą. Gausiausiai donorų sulaukta iš Jurdaičių socialinės globos namų darbuotojų kolektyvo, Skaistgirio gimnazijos, Skaistgirio ir Alsių žemės ūkio bendrovių dirbančiųjų. Gražų pavyzdį dar dvejojantiems tapti donorais rodo Jurdaičių, Reibinių , Skaistgirio seniūnaičiai, kaskart ne tik raginantys donorus duoti kraujo, bet ir patys jį duodantys. Pasak Raimanto Balčiūno, Gintauto Rudausko, Vidos Urbonienės svarbiausia rodyti pavyzdį ir nebijoti padrąsinti pirmą kartą ateinančius duoti kraujo. Jiems antrino ir Stefanija Vaitiekūnienė bei Klaudijus Valančius, buriantys donorus savo kolektyvuose.

Kiekvieno donoro kraujas yra tarsi loterija sergančiajam. Donorų dienas Skaistgiryje organizuojanti Skaistgirio moterų draugija "Versmė" dėkinga Nacionalinio kraujo centro medikų brigadai, Skaistgirio kultūros namų darbuotojoms, bibliotekininkėms, įstaigų, organizacijų vadovams už bendradarbiavimą organizuojant donorų dienas, o donorams už geranorišką apsisprendimą duoti kraujo.

Kaskart donorų dienų metu su donorais kalbama ir apie eismo saugumą, vieniems primenama kaip saugiai elgtis kelyje, kitiems - kaip suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei, o neturintiems priemonių eismo saugumui užtikrinti, jos dovanojamos. Taip šios temos gvildenamos jau šešti metai Skaistgirio moterų draugijai "Versmė' dalyvaujant respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse".

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt