• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Domėjosi bendruomenių įgyvendintais projektais

Paskelbta: 2022-11-14 12:18:31

Lapkričio 10-ąją Linkaičių ir Mekių kaimo bendruomenėse lankėsi kolegos - bendruomenių iš Prienų VVG teritorijos atstovai.  Jie į mūsų kraštą atvyko ieškodami gerosios patirties  pavyzdžių, siekdami skatinti bendruomenių verslumą ir ugdyti žmogiškuosius vadybinius gebėjimus.

Linkaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Laura Damasickienė svečiams papasakojo apie bendruomenės įgyvendintus vietos projektus pagal VPS priemonę „NVO ekonominės veiklos skatinimas“.  Linkaičių bendruomenė buvo itin aktyvi ir įgyvendino net tris projektus. Pasinaudojant parama, įsigyta įranga, skirta skalbti, džiovinti rūbus, tvarkyti namus, įranga maisto paruošimui ir konservavimui bei aplinkos tvarkymo ir priežiūros įranga. Kiekvienas iš šių vietos projektų skatina bendruomenės ekonominę veiklą, gerina gyventojų kasdieninę buitį, mažina socialinę atskirtį. Projektų rengimas bei įgyvendinimas – neatlygintina veikla, sunkus darbas, nuveikiamas pirmininkės atkaklumo bei gebėjimo aktyvinti bendruomenės narius dėka. Pažymėtina, kad buvo ne tik įsigyta būtina įranga, bet ir tvarkomi bendruomenės namai, kad patalpos  būtų šiltos, jaukios, o šiems darbams pasitelkiami savanoriai.

Prienų krašto bendruomenių nariams puikiai suprantami iššūkiai, su kuriais tenka susidurti įgyvendinant projektus, todėl susitikimo metu užsimezgė gyva diskusija, apžiūrėta įranga, kilo klausimai, sekė atsakymai ne vien apie projektus, bet ir apie bendruomenės gyvenimą bei veiklas.

Kitas gerosios patirties pavyzdys, kurį norėjo savo akimis pamatyti svečiai iš Prienų – Mekių kaimo bendruomenė ir jų veikla. Čia taip pat trys įgyvendinti projektai pagal įvairias VPS priemones: atliktas kapitalinis remontas Mekių kaimo bendruomenės patalpose, pritaikant antrą pastato aukštą vaikų dienos centro veikloms vykdyti, įsigyta maisto ruošimo įranga, kuri padeda aktyvinti vietos jaunimo integravimąsi į bendruomeninę veiklą, skatina savanorystę. Pradėjus naudotis virtuvės įranga, pastebėta, kad įranga nepritaikyta prastos kokybės vandeniui, kokį bendruomenė turėjo, todėl parengtas ir įgyvendintas projektas „Bendruomenės namų vandens, skirto maisto gamybai ir su tuo susijusiai įrangai, kokybės gerinimas“.

Apie nuveiktus darbus pasakojo Mekių kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Jančauskas. Prienų krašto bendruomenių atstovai nuoširdžiai domėjosi mekiečių įgyvendintais projektais, vaikų dienos centro veikla, bendruomenės gyvenimo šventėmis bei kasdienybe, ateities planais.

Svečiai džiaugėsi, kad iš aplankytų bendruomenių, nuoširdžių susitikimų pasisėmė idėjų ir įkvėpimo, kuris bus naudingas jų veikloje.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt