• animacija
 • animacija
 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  VPS pristatymo konferencija

„Buvo gera gaspadinė“ – šis tas seno, šis tas naujo

Paskelbta: 2017-11-27 10:30:03

Lapkričio 18 d. Kepalių kaimo bendruomenėje praūžė tradicinė rudens šventė „Buvo gera gaspadinė“, kurioje nestigo linksmybių, gardžių cepelinų, išradingų auksarankių parodai pristatytų dirbinių, padėkų ir palinkėjimų.

Šiais metais bendruomenėje įvyko esminių pasikeitimų. Iš pareigų pasitraukė aktyvi, energinga, dvylika metų bendruomenei vadovavusi pirmininkė Aldona Vladė Tomkuvienė. Jos pareigos patikėtos Zitai Kavaliauskienei. Naujoji bendruomenės lyderė dar pavasarį pažadėjo, kad naujai išrinkta bendruomenės taryba peržiūrės veiklos kryptis, pasitars ir bus nuspręsta, kokios tradicijos lieka, kokie renginiai negali būti pamiršti.

Vieningai buvo pritarta, kad renginys „Buvo gera gaspadinė“ turi likti, nes jis svarbus ne tik patiems bendruomeniečiams, bet ir visiems aplinkiniams.

Šeštadienį bendruomenės namuose nuo ryto šurmuliavo cepelinus gaminusios šeimininkės. Iki 14 val. reikėjo išvežioti dalį jų Kepalių ir aplinkinių kaimų vienišiems senoliams. Kepalių senelių globos namų gyventojai taip pat pirmą kartą  sulaukė savanorių iš bendruomenės su molinėmis puodynėmis, pilnomis gardžių cepelinų.

Tradiciškai bendruomenės šventėje dalyvavo Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovės Nijolė Valuckienė ir Rimantė Misiūnienė. Jos trumpai pristatė Vietos veiklos strategiją, supažindino su artimiausiu metu planuojamais kvietimais teikti paraiškas.

Joniškio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Rasa Birutytė linkėjo Kepalių bendruomenei ir toliau likti aktyviai, dalyvauti projektuose ir įgyvendinti savo svajones.

Kepalių seniūnė Laura Veikalienė pastebėjo, kad bendruomenė sukviečia į renginį daug gyventojų, moka pasidžiaugti ir nustebinti.

Renginyje svečiavosi ŽŪB „Kepaliai“ bendrovės vadovas Antanas Galinis, kuris atvirai prisipažino labai mėgstąs cepelinus. Jis pažadėjo teikti visokeriopą pagalbą, suteikti galimybę bendruomenės nariams nemokamai išvykti į ekskursijas po Lietuvą

Su dovanomis ir nuoširdžiausiais žodžiais  kepaliečius sveikino pirmą kartą į svečius atvykusi Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ pirmininkė Irena Vilkonienė.

Netikėta šioje šventėje buvo tai, kad apsilankė Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, kuris papasakojo, kad iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio yra pasiryžęs aplankyti 100 bendruomenių, padėkoti aktyviausiems bendruomenės nariams už jų triūsą ir įteikti po vėliavą visoms aplankytoms bendruomenėms. Seimo narys Arūnas Gumuliauskas įteikė Seimo padėkos raštus buvusiai bendruomenės pirmininkei Aldonai Vladei Tomkuvienei, bendruomenės tarybos narėms Ritai Katinaitei ir Irenai Šimkuvienei. Atsiimdama vėliavą, bendruomenės pirmininkė Zita Kavaliauskienė pažadėjo iškelti ją pačioje garbingiausioje bendruomenės teritorijos  vietoje.

Parodoje šiais metais dalyvavo Roma Liutkevičienė iš Beržininkų kaimo, Birutė Ūkanienė ir Vilius Juška. Buvo pristatyti įdomūs, meniški ir praktiški dirbiniai.

Po išdalytų padėkų, apsikeitimo bičiulystės ir draugystės vardan dovanotomis medaus puodynėlėmis, buvo pakrikštyti naujieji bendruomenės nariai, kurių šiemet buvo net 18. Gaila, kad krikštynų ceremonijoje dalyvavo tik keturi. Bendruomenė žada krikštynų apeigas organizuoti kasmet.

Susirinkusiųjų nenuvylė Joniškio kultūros centro ansamblio „Harmonija“ atlikėjų koncertas, kurio metu skambėjo melodingos ir visiems gerai pažįstamos dainos.

Kepalių teatro premjera „Įsivaizduoju“ buvo sutikta šiltais plojimais ir padėkomis už tai, kad spektaklių tematika kiekvienais metais stebina aktualumu, tačiau lieka ištikima kaimo žmonių gyvenimo būdo vaizdams ir kasdienybei.

Susėdus prie gardžių cepelinų, nustebino dar viena staigmena, kurią parengė Beržininkų kaimo bendruomenės moterys. Jos pavaišino savo gamintais cepelinais su grybų įdaru ir nuostabiu džiovintų baravykų padažu. Tokio gurmaniško skonio seniai nebuvome pajutę!

Ilgai dar šeštadienio vakarą netilo pokalbiai prie stalo. Buvo aptarti nauji projektai, išsakyti pageidavimai dėl bendruomenės veiklos, savo mintimis ir idėjomis dalijosi visi norintys ir turintys, ką pasakyti, visuomeniški bendruomenės nariai.

Po renginio naujoji bendruomenės pirmininkė Zita Kavaliauskienė džiaugėsi, kad ji sulaukė daugelio bendruomenės narių pagalbos organizuojant šventę. Pirmininkė nuoširdžiai padėkojo rėmėjams, savanoriams, visiems bendruomenės nariams ir pažadėjo, kad kiekvienais metais organizuojant šventę „Buvo gera gaspadinė“ senos tradicijos bus paskanintos naujais prieskoniais.

Kepalių bendruomenės informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt