• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Būkime saugūs kelyje

Paskelbta: 2022-09-19 15:50:02

Skaistgirio biblioteka šiemet  dalyvauja Valstybės įmonės „Lietuvos automobilių kelių  direkcija“ organizuotame saugaus eismo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2022 – 2023 m.“ Skaistgirio susivienijimo sudėtyje.

Biblioteką ir Skaistgirio gimnaziją skiria judri pagrindinė miestelio gatvė. Bibliotekininkėms rūpi, kad vaikai į biblioteką ateitų ir iš jos grįžtų  saugūs. Rugsėjo 1 – 10 dienomis bibliotekoje vyko akcija „Pamiršai – paskaityk, prisimink ir būk saugus“ (Rugsėjis – saugaus eismo mėnuo). Spaudinių parodos leidiniuose vaikai galėjo sužinoti apie elgesį pėsčiųjų perėjoje, kur saugiai pereiti gatvę, ką nurodo šviesoforo signalai, kelio ženklai, kaip teisingai užsidėti atšvaitą ir t.t.

Populiaraus vaikų žurnalo „Naminukas“ puslapiuose skaitėme įdomią šviesoforo istoriją. Patys mažiausi bibliotekos lankytojai skaitė ir vartė Stellos Gurney knygutę „Triušis ir didelis raudonas motoroleris“, kur sužinojo kuo baigėsi pamokanti istorija apie triušį, norėjusį  tapti „kelių karaliumi“. Bibliotekininkės paruoštose užduotyse vaikai piešė situaciją kelyje, panaudodami žurnalų iškarpas. Bendraudami prisiminėme, kaip svarbu saugotis pačiam ir saugoti kitus kelyje.

Ne tik jaunimas, bet ir socialiai pažeidžiamų grupių bibliotekos lankytojai galėjo pritaikyti saugaus eismo žinias, žaisdami stalo žaidimą.

Mus aplankę Joniškio rajono PK bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Sigitas Petraitis domėjosi paroda, įvertino vaikų piešinius, bendravo su bibliotekos lankytojais, atsakė į visus lankytojų pateiktus klausimus saugaus eismo tema.

Šios akcijos metu veiklose dalyvavo 42 įvairaus amžiaus bibliotekos lankytojai.  

Jolanta Jatulienė,
Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos

Skaistgirio teritorinio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt