• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Baigėsi spalis, atšvaitų mėnuo

Paskelbta: 2022-11-07 09:21:53

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė" dalyvaujanti respublikiniame projekte konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022 - 2023", kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, spalio mėnesį kvietė kurti atšvaitus.

Edukacijos vyko Reibinių amatų centre, bendradarbiaujant su Reibinių kaimo bendruomene. Edukacijų metu susirinkusieji gamino pačius įvairiausius atšvaitus, kuriuos tvirtino prie rūbų, pirkinių maišelių, dėkliukų, augintinių pavadėlių. Skaistgirio susivienijimo koordinatorė Vida Urbonienė sakė esanti dėkinga Reibinių kaimo bendruomenei už išreikštą norą bendrystei. Kuo didesnis ratas žmonių įsijungs į projektines veiklas, tuo daugiau jų ne tik prisimins eismo taisykles, šviesą atspindinčių priemonių svarbą, bet ir bus matomi tamsiu paros metu. Dalijame šviesą atspindinčias priemones , kurias gauname iš projekto konkurso organizatorių tikėdami, kad jos neliks pamirštos einant pasivaikščioti, apsipirkti ar į svečius. Kviečiame ir patiems kurti atšvaitus jau ne pirmą kartą. Galime pasidžiaugti skaistgirietės gražiadarbės Dalės  Jasiūnienės išradingumu, kasmet pradžiuginančios sukurtais vis naujais atšvaitais. Reibiniečių Žydrės Danasienės, Linos Liberytės Kipšienės, Aurelijos Narvidienės, Aušros Levickienės sumanumu ir kantrybe siuvant, kuriant šviesą atspindinčias priemones. Pasak kuriančių moterų, reikia šviesą atspindinčios juostelės, siūlo, adatos, o paskui viskas pagal tavo noru. Jei siūsim pirkinių maišelius reiks medžiagos, jei gaminsim žaislus - dar ir kamšalo jiems, o jei sages, tad reiks karoliukų, kuriuos lengva pasigaminti iš modelino,- šypsosi dalindamosi patirtimi gražiadarbės.

Atšvaitų mėnesį pagamintas šviesą atspindinčias priemones išdalino jų neturintiems. Norėdami gyventi saugioje aplinkoje, nedegti žvakutės pakelėse turime būti budrūs ne tik patys, bet ir pasirūpinti šalia esančiais. Matai tamsoje nematomą, ne tik dovanok atšvaitą, bet ir kartu primink, kad be šviesą atspindinčios priemonės tamsoje skubi į mirtį,- sako antrą dešimtmetį besirūpinanti Skaistgirio krašto žmonių saugumu keliuose, Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė" pirmininkė Vida Urbonienė su didžiuliu būriu pagalbininkų. Kantrybė ir užsispyrimas, bendradarbiavimas ir meilė savo kraštui ir jo žmonėms gali daug, tai įrodo skaistgiriečiai nuosekliai dirbantys eismo saugumo srityje, dalyvaudami projekte konkurse. Jų rezultatas - ne tik kasmetiniai prizai, bet ir išsaugomos gyvybės.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt