• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Ateitin tik pramintais takais

Paskelbta: 2018-04-23 09:22:17

Balandžio 14 dieną Kirnaičių kaimo bendruomenė paminėjo 15 metų sukaktį. Bendruomenei 15 metų yra nemažas laiko tarpas – paauglystė, pereinanti į pilnametystę, kada visada norisi siekti tik geriausio, daryti viską, kas prieš dešimt ar penkiolika metų gal būtų net neįmanoma pasvajoti. Mūsų mažas kaimas, mūsų maža bendruomenė, aktyvūs žmonės ir dideli nuveikti darbai. Galbūt niekada nesusimąstome kokia didelė jėga yra kaimo bendruomenė, jeigu ją sieja bendri tikslai, bendros idėjos, visur  ir visada yra siekiama, kad mes gyventume tokioje aplinkoje, kurioje būtų saugu ir gera.

Šventinio renginio vedėjas ir balsas Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas savo skaitomomis eilėmis kvietė susiburti, pasidžiaugti padarytais darbais, kvietė svečius sveikinti, pasidalinti mintimis, kaip gera švęsti, kada padaryta tikrai daug darbų.

Kirnaičiai – širdžiai mielas kaimas visiems, kuriems teko susitikti su čia gyvenančiais, pajausti neeilinio kaimo dvasingumą, darbštumą, prisiliesti prie jo kultūros aruodų, pabendrauti su čia kažkada gyvenusiais senoliais, kurie dar tada buvo pavyzdys savo jaunajai kartai. Keičiasi laikai, keičiasi žmonės, keičiasi požiūriai, ir lieka tik amžinosios vertybės. Jos buvo vakar, lieka dabar, išliks rytoj...

Bendruomenėje būtina ir reikia džiaugtis nuveiktais darbais, reikia džiaugtis kiekviena bendravimo akimirka, džiaugtis, kad nors retkarčiais galime susirinkti į būrį pabendrauti, pakalbėti, tiesiog būti laimingais, kad mus supa mieli ir geri kaimyniški santykiai su žmonėmis, kurie atstovauja mums aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

Sulaukus gražios jubiliejinės šventės, kaimo bendruomenės narius ir visus susirinkusius sveikino seimo nariai Vitalijus Gailius ir Arūnas Gumuliauskas. Jie dėkojo bendruomenės aktyvui už veiklą, kuri kiekvieną dieną supa kaimą, daro jį geresniu ir aktyvesniu. Seimo narys V. Gailius bendruomenei įteikė „Tautišką giesmę“ ir padėkomis apdovanojo Kristiną Ladukienę ir Raimondą Mačiulį, kurie savo nuoširdžiu darbu labai padeda bendruomenės aktyvui. Seimo narys A. Gumuliauskas, sveikindamas visus su švente, linkėjo bendruomenei būti savo darbų, savo idėjų įgyvendintojais ir niekada neprarasti savo veido. Bendruomenei įteikdamas Lietuvos valstybės vėliavą, padėkomis už aktyvų darbą apdovanojo Židrūną Gaką, Reginą Kudulienę, Neringą Vasiliauskienę ir Rasą Petkienę.

Gražaus jubiliejaus proga bendruomenės narius ir visus susirinkusius sveikino  Joniškio rajono  mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Kepalių seniūnė Laura Veikalienė, vienas iš sporto klubo „Gasčiūnai“ įkūrėjų, sporto entuziastas, rajono šaškių ir šachmatų klubo pirmininkas, visų vykusių kaimo bendruomenių festivalių teisėjas Stasys Rimdžius, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Valuckienė, LR Žemės ūkio rūmų pirmininko padėjėja Rimantė Misiūnienė, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Daiva Jurgaitienė, verslininkė Valerija Kazimieraitienė, Kepalių bendruomenės „Ašvinė“ pirmininkė Zita Kavaliauskienė, Ziniūnų bendruomenės „Obelėlė“ pirmininkė Irena Vilkonienė, Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Vyšniauskaitė.

Pavasaris. Visur – gamtoje, lauke, o svarbiausia mūsų širdyse. Žmogus visada nori būt laimingas, o laimingas jis būna tada, kai jį supa artimi, mylintys žmonės, draugai, geri kaimynai. Kartu drauge galima nuveikti daug gražių svarbių darbų, padaryti neįmanomų dalykų, būti laimingu ten, kur gyveni, kur gyvena tavo šeima, tavo vaikai, tavo artimieji.

Bendruomeniškumas - tai mes, kuris auga iš kiekvieno aš. Bendruomenėje labai svarbu jaustis reikalingu, galinčiu prisidėti, kuriant tą aplinką, kurioje norisi gyventi. Bendruomenėms būtų labai sunku gyventi be rajono valdžios dėmesio, jos paramos, susikalbėjimo. Kaip Lietuva maža yra pasaulyje, taip kiekviena bendruomenė maža Lietuvoje. Tik dirbdami kartu į vieną pusę galima padaryti daug puikių dalykų, kurie džiugina širdis ir mūsų sielas.

Pasidžiaugę padarytais darbais, pasiklausę Kirnaičių kaimo balso Pauliaus Jurgaičio dainų, pašėlę prie nuotaikingos Joniškio A.Raudonikio meno mokyklos liaudiškos kapelos trankių šokių, paragavę vietos šeimininkių iškepto gimtadienio torto, Kirnaičių kaimo bendruomenės aktyvistai sustoti neketina. Jau birželio 9-10 dienomis kviečia visus į dvyliktąjį tarptautinį kaimo bendruomenių ir žemdirbių festivalį „Šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj...“, kuriame be sporto varžybų, šaškių- šachmatų, futbolo turnyrų, begalės amatininkų ir liaudies meistrų, pamatysime geriausius savo rajono saviveiklinius kolektyvus, romansų mylėtojus, aplinkinių rajonų saviveiklininkus. Atvyksta  „2 Donatai“, „El fuego“, grupė „Top vyrai“, gyvo garso grupė „Rondo“ ir dar daug daug dalykų, kuriuos bus galima išvysti tik Kirnaičių kaime.

Kviečiame visus, kurie neabejingi sportui, muzikai, maloniam bendravimui. Šis festivalis neabejojame, kad pateisins visų mūsų lūkesčius. Tad pasidžiaugę viena švente, laukiame kitos, turėdami viltį, kad gyvename tokiame kaime, kuriame gera būti visiems.

Kęstutis Ladukas,

Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt