• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Aptarta teritorinio bendradarbiavimo idėja

Paskelbta: 2020-02-24 10:27:37

Vasario 19-ąją Rokiškyje susirinkę aštuonių rajonų VVG vadovai tarėsi dėl bendro teritorinio bendradarbiavimo projekto. Susitikimą - diskusiją inicijavo projekto idėjos autoriai Rokiškio rajono VVG. Buvo diskutuojama, ar reikėtų ir kaip būtų galima prisidėti aktyvinant bei suteikiant žmogiškos energijos Lietuvos Vyriausybės patvirtintam Šv. Jokūbo keliui Lietuvoje. Projektas jungtų 10 Lietuvos vietos veiklos grupių (kaimo ir miesto), kurių teritorijose yra šv. Jokūbo titulinės bažnyčios.

Susitikime dalyvavęs Rokiškio dekanas Eimantas Novikas palaikė piligriminio kelio idėją, ragindamas neužmiršti dvasinio piligrimystės aspekto, ypač pabrėždamas liudijimų svarbą. Susitikimo dalyvius įkvėpė Rokiškio savivaldybės administracijos darbuotojo Sigito Kurlio pasakojimas apie jo piligriminę kelionę Šv. Jokūbo keliu Ispanijoje, įspūdžiai apie infrastruktūrą ir kitus praktinius dalykus.

Joniškio rajone titulinė Šv. Jokūbo bažnyčia yra Rudiškiuose. Per rajoną yra nubrėžta keletas šv. Jokūbo kelio maršrutų, kai kurie iš jų jau dalinai paženklinti. Susitikime - diskusijoje Rokiškyje buvo kalbama apie Šv. Jokūbo kelio žiedą, jungiantį visas 11 Šv. Jokūbo bažnyčių Lietuvoje (Vilniuje, Švėkšnoje (Šilutės r.), Onuškyje (Trakų r.), Žiežmariuose (Kaišiadorių r.), Jonavos mieste, Suvainiškyje (Rokiškio r.), Punioje (Alytaus r.), Kurtuvėnuose (Šiaulių r.), Alantoje ir Joniškyje (Molėtų r.) bei Rudiškiuose (Joniškio r.).

Susitikimo - diskusijos dalyviai pritarė pirminei idėjai - prisidėti prie kelio aktyvinimo,- aptarė teritorinio bendradarbiavimo projekto galimas veiklas, diskutavo dėl galimų problemų ir jų sprendimo. Dabar visiems aktualu aptarti su savivaldybių vadovais projekto idėją, apmąstyti savo teritorijose geriausias maršruto atkarpas. Projekto paraiškos rengėjais ir koordinatoriais būtų Rokiškio rajono VVG, o kitos VVG, taip pat ir Joniškio, būtų partneriais.

Susitikime – diskusijoje Rokiškyje dalyvavo Joniškio VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė ir viešųjų ryšių specialistė Dalia Motik.

Mildos Ulevičienės foto


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt