• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Apie pažangaus kaimo dabartį ir viziją

Paskelbta: 2021-10-11 12:16:09

Spalio 6-7 d. Stupurų kaimo bendruomenės narės Lina Vyšniauskaitė ir Jolanta Petrauskienė dalyvavo Vietos veiklos grupių tinklo konferencijoje „LEADER. Pažangus kaimas. Dabartis. Vizija“.
Konferencijos tikslas apžvelgi pažangaus kaimo galimybes bei numatyti galimą viziją. Renginį pradėjo LR Seimo narys V. Pranckietis sakydamas, jog jau pats žodis „vizija“ nukreipia mus į priekį, o ne verčia dairytis atgal. 
Po nuoširdžių sveikinimo žodžių pranešimą skaitė Elard tinko prezidentė Marion Echrdt. Ji ragino nepamiršti septynių LEADER principų ir savo darbuose vadovautis ne vienu iš jų, bet visais jais. Tik tokiu būdu bus pasiektas norimas rezultatas.
Kauno rajono VVG vadovė K. Švedaitė pristatė tris žingsnius link pažangaus kaimo. Apžvelgė ir įvertino sumanaus kaimo viziją matuodama finansinėmis galimybėmis bei išsakė svarstymus apie 2024-2029 metų numatytą strategiją bei finansavimą.
Klausytojus pakiliai nuteikė ir paskatino ieškoti naujų idėjų savo tikslams įgyvendinti Zarasų VVG pirmininko A. Veikšro demonstruotas filmas apie Zarasų krašte įgyvendintus projektus. „Nelaukime. Galimybės jau čia. Suburkime savo bendruomenes ir išnaudokime jas“,- ragino pranešėjas.
Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš kaimyninės Lenkijos. Pažangaus kaimo koncepcijas bei idėjas Lenkijoje pristatė VVG 'Lider Pojezierza" pirmininko pavaduotojas Ireneusz Kostka. 
VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto dėstytoja prof. dr. Vilma Atkočiūnienė pranešimu "Pažangaus kaimo vystymosi tendencijos" pristatė sumanaus kaimo koncepciją bei kelią link sumanių kaimų koncepcijos įgyvendinimo. Jos idėja, kad sumanus kaimas - tai visų pirma yra sumani vietinė bendruomenė.
Po pertraukos konferencijos dalyviai dirbo grupėse ir generavo savo pažangaus kaimo idėją bei viziją.
Antrą dieną buvo aplankyti VVG tinklo sėkmingai įgyvendinti projektai ir pasisemta gerosios patirties.
Mūsų krašto atstovės džiaugiasi puikia galimybe susipažinti su ateities planais bei bendraminčių būryje pasisemti naujų idėjų savo veiklai.

Lina Vyšniauskaitė,

Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt