• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Apie laukinius rudens stebuklus

Paskelbta: 2019-09-18 16:50:18

Rugsėjo mėnesį įvyko dvi projekto „Laukiniai stebuklai“ paskaitos iš rudens ciklo, kurias skaitė lektorė Kristina Šilinskienė. Rugsėjo 9-ąją projekto dalyviai iš Joniškio VVG ir Utenos RVVG susitiko Žagarėje. Šį kartą dėmesio centre buvo rudeninės laukinės valgomos uogos ir vaisiai: šermukšniai, aronijos, gudobelės, bruknės, spanguolės.

Kalbėta apie jų naudingąsias savybes, o panaudojimo galimybės buvo išbandytos praktinių užsiėmimų metu. Dalyviai pasidalinę grupėmis, virė padažus, sirupus, uogienes. Antroje paskaitos dalyje ypač dalyvius sudomino ruginė rauginta duona ir mieliniai raguoliai, gardinti laukiniais valgomais augalais: ajerais, stumbražole, mirkytomis gilėmis ir kt.

Rugsėjo 16-ąją Reibinių kaimo bendruomenės salėje kalbėta apie maistui tinkamas laukinių augalų šaknis, kavos pakaitalus iš gilių, valgomus grybus. Dalyviai dalijosi įspūdžiais apie pačių atrastus mažiau žinomus vertingus grybus – gigantiškąjį kukurdvelkį, paprastąją poniabudę, skėtinę žvynabudę. Lektorė Kristina Šilinskienė praktiškai demonstravo, kaip gaminamas natūralus muilas, pagerintas dilgėlių milteliais ir šaltalankių aliejumi.

Sekanti rudens ciklo paskaita vyks spalio 7 d.  Pačkėnuose, Utenos RVVG teritorijoje.

Patiekalų receptus iš rudeninių laukinių uogų ir daugiau „Laukinių stebuklų“ receptų rasite čia.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt