• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Kartos kartu. Žygis Prienų krašte

Paskelbta: 2022-06-20 11:41:26

Prasidėjus vasarai įsibėgėja projekto „Kartos kartu“ žygiai. Birželio 8-9 dienomis dalyviai iš projekto partnerių Joniškio VVG, Molėtų VVG, Telšių VVG teritorijų vyko pas partnerius į Prienų kraštą, kur vyko dviejų dienų žygis.

Pirmą dieną surengtas ne šiaip pėsčiųjų žygis, o tikros orientacinės varžybos. Dalyviams buvo išdalinti žemėlapiai bei kompasai ir paaiškintos užduotys. Įdomu ieškoti kontrolinių punktų orientuojantis jau primirštais popieriniais žemėlapiais, sekti topografinius orientyrus, kelių bei takelių vingius, reljefo pokyčius, vienkiemių išsidėstymą ir kt. Šiandien orientuotis vietovėje padeda technologijos, su kuriomis lengva tol, kol jos veikia, tačiau be telefono, be interneto ryšio ne vienas pasimestų. Paaiškėjo, kad daug vyresnio amžiaus dalyvių būdami moksleiviais, yra dalyvavę orientacinėse varžybose, tad buvo prisiminti įgūdžiai, kurie jau atrodė visai pamiršti.  O jaunimui tai tikros praktinės geografijos pamokos.

Kitą dieną dalyviai plaukė baidarėmis Verknės upe. Po gausaus lietaus vandens lygis upėje pakilęs, o tai vienų kliūčių įveikimą palengvino, o kitų – pasunkino.

Tačiau draugiškai vieni kitiems padedant visos kliūtys buvo įveiktos, kartų bendravimas ir tarpusavio supratimas stiprėjo, buvo naujai įgyjami bei atnaujinami įgūdžiai, o visas varžybas laimėjo draugystė.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt