• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
"Kartos kartu" vyko į Prienus

Paskelbta: 2020-09-17 16:13:51

Rugsėjo 15 d. Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovai vyko į Prienus, į teritorinio projekto „Kartos kartu“ istorinio – kultūrinio pažinimo renginį, kur susipažino su išskirtinėmis Prienų krašto įdomybėmis.

Buvusios pašto stoties komplekse Veiveriuose, statytuose 1815 metais, dabar įsikūrusi Antano Kučingio meno mokykla. Labiausiai išgarsino Veiverius visoje Lietuvoje ir pasaulyje 1866 – 1915 metais pastate buvusi mokytojų seminarija.

Apie istoriją projekto dalyviams pasakojo vietinis gidas, o papildomos informacijos buvo galima gauti parsisiuntus į išmaniuosius telefonus QR kodų nuskaitymo programėlę. Nusitaikius į prie pastato esantį ženklą, pastatas prabildavo. Ne vienam projekto dalyviui tokio virtualaus gido pasakojimai buvo naujiena.

Įspūdį paliko Rimorystės muziejus. Mums, joniškiečiams, net šis žodis negirdėtas. Muziejaus įkūrėjas ilgametis buvęs Veiverių Parapijos klebonas, kuris ilgą laiką domėjosi arkliais. Restauravo ir siuvo pakinktus, balnus ir kitą atributiką. Jo nuopelnu surinkta unikali vežimų, rogių, pakinktų, balnų ekspozicija.

Lankantis Veiveriuose, būtina stabtelti ir prie Angelo, primenančio jaudinančią kunigaikščių meilės istoriją bei jungiančio Veiverius ir Vokietijos miestą Viurcburgą.

Skriaudžiuose aplankyta A.Majaus karšykla – verpykla. Tai senovinis verslas, nepraradęs aktualumo ir dvidešimt pirmajame amžiuje. Kartu su avies vilna čia karšiama ir verpiama į siūlus šunų vilna.

Pradžiugino,  nuskaidrino apsilankymas Šilavoto davatkyne. Tai dvasinės stiprybės ir pasišventimo pavyzdys. Beje davatkyno istorijas taip pat galima sužinoti nuskenavus ekspozicijoje esančius QR kodus.

Dienos pabaigoje buvo aptarta projekto įgyvendinimo eiga, įvertintos jau buvusios veiklos, kalbėta apie artimiausius planus.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt