• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Apie Žiemgalos kulinarinį paveldą

Paskelbta: 2021-08-31 15:44:49

Rugpjūčio 31-ąją projekto "Kartos kartu" dalyviai pakviesti į dar vieną renginį: Joniškio VVG teritorijoje vyko kulinarinė stovykla - edukacija, supažindinanti su mūsų krašto kulinariniu paveldu. Vedėjas - Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo asociacijos vadovas Arūnas Činčys.
Dalyviai iš projekto partnerių teritorijų - Molėtų, Prienų, Telšių, o taip pat ir iš Joniškio, Žiurkiemio sodyboje buvo pasitikti dainomis, skanavo sodybos šeimininko paruoštas vaišes. Arūnas Činčys pasakojo apie gyvenimą sodyboje, žiemgališką kulinarinį paveldą bei tradicijas.
Programos "vinis" - ruginių kleckų ruošimas, kai į procesą įsijungia sodybos svečiai. Arūnas Činčys pasakojo apie šiuos kleckus išgirdęs iš vietinių moterų. Kasdieniškas valstiečių valgis, kuris nebuvo laikomas vertu dėmesio, niekas juo nesigirdavo, dabar yra plačiai išgarsėjęs, pripažintas šio krašto paveldu.
Rugsėjo mėnesį numatyta daugiau projekto "Kartos kartu" renginių.
Rugsėjo 3 d. Vienos dienos stovykla Telšių rajone, supažindinanti su kulinariniu regiono paveldu bei naujomis idėjomis.
Rugsėjo 11 d. Vienos dienos stovykla Telšių rajone folkloro tema. Iš praeities išsaugoti, bet nepraradę sąlyčio su nūdiena tautos lobynai visada aktualūs bei suartinanti skirtingas kartas.
Rugsėjo 16 d. Vienos dienos stovykla Telšių rajone, supažindinanti su kulinariniu regiono paveldu bei naujomis idėjomis.
Norinčius projekte dalyvauti Joniškio VVG teritorijos gyventojus ir organizacijų atstovus kviečiame registruotis el. paštu info@joniskiovvg.lt arba telefonu +370 687 13329 (Rimantė).

 


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt