• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Informuoju apie planuojamą bado akciją

Paskelbta: 2021-04-26 14:53:07

Informuoju, kad pradedu  bado akciją, nes neberandu kitų išeičių, kai į VVG valdybą nedeleguojami valdžios atstovai.

Aikštėje prie Joniškio rajono savivaldybės pasistatysiu palapinę ir nepertraukiamai nuo balandžio 27 d. 12 val. iki balandžio 29 d. 18 val.  organizuoju bado akciją. Tokių veiksmų imuosi norėdama atkreipti  visuomenės ir šalies žiniasklaidos dėmesį į tai, kaip, mano nuomone, žlugdoma Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė į rajono kaimo bendruomenių infrastruktūrą ir verslą  padedanti pritraukti nemenką paramą.

Kovo 25-ąją rajono taryba iš  Joniškio VVG valdybos atšaukė anksčiau savo deleguotus atstovus jiems patiems prašant. Kiti atstovai nėra deleguoti iki šiol.

Nenoriu būti šio žlugdymo bendrininke, todėl iškart, kai  rajono Taryba pranešė apie atšauktus Valdybos narius, kovo 30- ąją raštu kreipiausi į  rajono merą ir Tarybą, prašydama deleguoti naujus narius į VVG Valdybą.

Paskelbtoje balandžio mėnesio rajono Tarybos posėdžio darbotvarkėje, pateiktoje svarstyti komitetams, kol kas  nėra sprendimo projekto kuriuo būtų numatyta  skirti atstovų į Valdybą.  Buvau priversta apie susiklosčiusią situaciją, kuri nuo  mūsų nepriklauso, informuoti Žemės ūkio ministeriją, Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Žemės ūkio ministras 2021-04-23 atsakyme pateikia nuomonę apie pasekmes, kurios gresia dėl netinkamos sudėties valdybos ir kviečia kaip įmanoma greičiau pasiekti sutarimą tarp visų sektorių atstovų, atnaujinti VVG kolegialaus valdymo organo sudėtį ir tęsti pirmaujančių Lietuvoje VVG vietos plėtrą Joniškio rajono partnerytės VVG teritorijoje.

Negalime tęsti pradėtos strategijos įgyvendinimo, o nebaigus jos įgyvendinti, gresia sankcijos. Manau juodžiausias scenarijus – būtų paprašyta grąžinti pinigus, kurie jau panaudoti. Tokių pinigų organizacija neturi, tad tikėtina grėstų bankrotas. 

Tikimės Jūsų supratimo ir palaikymo.


Nijolė Valuckienė,
Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt