• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
  • animacija
Kvietimas į Amatų dieną - Sekminių kermošių

Paskelbta: 2023-05-18 11:13:45

Gegužės 28 dieną  nuo 10 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje šurmuliuos unikalus renginys „Amatų diena – Sekminių kermošius“ skirtas visai šeimai, svečiams iš užsienio ir visiems, kas nori susipažinti su senaisiais lietuvių amatais, darbais ir pramogomis. Kviečiame visu mažus ir didelius, po vieną ir šeimomis atvykti ir smagiai praleisti popietę gal ne visą dieną. Įėjimas šią dieną – nemokamas.

Šiame renginyje Viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“)  organizuoja Lietuvos kaimo plėtros programos 2014–2020 m. KPP Viešinimo akciją, kuria užbaigs projekto  „Kaimiški produktai ir paslaugos – gyvybingas Lietuvos kaimas ir sveika aplinka“ veiklas.

Renginyje bus pristatomi kaimiški produktai, paslaugos kaime bei amatai pagal atskirus Lietuvos regionus (Žemaitija, Aukštaitija, Sūduva, Dzūkija ir Mažoji Lietuva). Vyks degustacijos bei edukacijos iš kiekvieno šalies krašto.

Renginyje organizuojama informacinė programa. Kaimo bendruomenių organizacijų ir VVG atstovai, amatininkai, ūkininkai ir gamintojai pristatys KPP projektų gerosios praktikos pavyzdžius, užmegs abipusiai naudingą bendradarbiavimą kaimiškų produktų gamybos, trumpųjų tiekimo grandinių organizavimo ir vietos rinkų plėtros srityse. Taip pat dalyvaus diskusijose. Pokalbiams „Litfood“ palapinėje diriguos Nomeda Marčėnaitė.

Amatininkai norintys dalyvauti, prekiauti ar demonstruoti savo amatą Amatų dienose dar gali registruotis čia.

Kaimo bendruomeninių organizacijų ir VVG atstovus, amatininkus, ūkininkus ir gamintojus, norinčius pademonstruoti savo produktus, paslaugas, amatus ar gerosios patirties projektus, kviečiame susisiekti su mumis el.paštu k.mockute@litfood.lt.

Visus pavienius ar su šeimomis kviečiame aplankyti Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse gegužės 28 d. sekmadienį. Įėjimas nemokamas. O įspūdžių patirsite apsčiai.

Lankytojai, užsukę į muziejaus miestelį, išvys kaip liejamos žvakės, apdirbamas gintaras, senoviniu būdu galandami peiliai. Išgirsite įdomias žaislų istorijas ir pamatysite, kaip atrodė senoviški žaislai ir galėsite susipažinti su žaislininko amatu iš arti. Ar esate bandę pavaikščioti kojūkais? Ne? O gal norėsite užsukti į seną fotoateljė pasidaryti nuotrauką? Atvykite ir išmėginkite.

Šventės staigmena – papročiais ir tradicijomis apipintas Sekminių renginys su garsiąja muziejaus karvute Mūze, Sekminių kiaušiniene ir kvapnia žolelių arbata.

Projektas „Kaimiški produktai ir paslaugos – gyvybingas Lietuvos kaimas ir sveika aplinka“ įgyvendinamas Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ lėšomis.

Informacinės programos darbotvarkė:

https://www.canva.com/design/DAFjEZMBWe4/CV5Us7aGhgdcpKM67vOzTA/view?utm_content=DAFjEZMBWe4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink.

Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra 


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt