• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiryje minėta vairuotojų ir keliautojų diena

Paskelbta: 2022-10-10 10:10:05

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė" vadovaujama Vidos Urbonienės jau dešimtmetis dalyvauja respublikiniame projekte - konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse", kurį organizuoja Automobilių Kelių Direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Kasmet yra suburiamas susivienijimas iš keturių organizacijų ir rengiant akcijas, švietėjiškus renginius sėkmingai einama finišo link. Skaistgiryje jau stiebiasi trispalvė ąžuolų giraitė, skirta projektui įprasminti. Gyventojų saugumui ne tik dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, bet ir mokoma kaip saugiai elgtis kelyje, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, kaip suteikti pirmą pagalbą ištikus nelaimei kelyje, kaip išsikviesti pagalbą. Skaistgiriečiai veiklą vykdo bendradarbiaudami su Joniškio PK bendruomenės pareigūnais, seniūnija, nevyriausybinėmis organizacijomis, kaimų bendruomenėmis, medikais.

Šiemet Skaistgirio susivienijime yra Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė"ir miestelio bendruomenė, bei Skaistgirio Šv. Jurgio parapija ir Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus VB Skaistgirio teritorinis padalinys (filialas). Artėjant vairuotojų ir keliautojų dienai, kiekviena susivienijimo organizacija organizavo atskirus renginius.

Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kvietė maldoje prisiminti keliaujančius, saugoti kelyje ne tik save, bet ir kitus. Po Šv. mišių pašventino transporto priemones. Pastoracinės tarybos nariai dalino keliaujančiųjų atmintines, priminė nepamiršti šviesą atspindinčių priemonių ruošiantis į kelią tamsiu paros metu. Sekmadienio dieną susirinkusieji neskubėjo namo, tarpusavyje bendravo, mokėsi kaip taisyklingai užsidėti atšvaitą. Domėjosi kaip išsikviesti pagalbą ištikus nelaimei kelyje. Drauge pasidžiaugta, kad žymiai sumažėjo nelaimingų įvykių keliuose, vairuotojai ir pėstieji atsakingai elgiasi tamsiuoju paros metu. Skaistgirio Šv. Jurgio parapijoje jau tapo tradicija drauge paminėti Vairuotojų ir Keliautojų dieną.

Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus VB Skaistgirio teritorinis padalinio (filialo) bibliotekininkės Lijana Degimienė ir Jolanta Jatulienė , artėjant vairuotojų ir keliautojų dienai, kvietė seniūnijos gyventojus, bibliotekos skaitytojus apsidairyti aplink, peržvelgti metus ir pasiūlyti žmones šioms nominacijoms: ,,Dviratiškiausias seniūnijos gyventojas", ,,Dviratiškiausia šeima", ,,Dviratiškiausia skaistgirietė", ,,Mandagiausias vairuotojas" ir ,,Mandagiausia vairuotojų šeima". Atsiliepė patys drąsiausieji ir pasiūlė nominantus. ,,Dviratiškiausio seniūnijos gyventojo " nominacija atiteko Butniūnų kaimo gyventojui Antanui Geručiui. Devyniasdešimtmetis dviračio pedalus mina vos ne kasdien: į parduotuvę, miestą, gydymo įstaigą, grybauti, uogauti. Jam nėra blogo oro, jei prireikia ir važiuoja. „Gyvenu vienkiemyje. Reikia duonos, vaistų ir važiuoju. Skaistgirys, Joniškis ne atstumas. Kol sveikata leidžia vienas malonumas važiuoti dviračiu“,- sako ilgaamžis nominantas.

Nominacija ,,Dviratiškiausia skaistgirietė " atiteko Juzefai Kaltanienei. Senjorė kasdien nuvažiuoja po keliolika kilometrų dviračiu. Paklausus kodėl ne pėsčiomis, moteris šypsosi. Dviračiu važiuojant neblogai pasportuojanti, o kai reikia parsivežti pirkinius daug lengviau,- atvirauja Juzefa. Nominacija „Dviratiškiausia šeima" iškeliavo į Reibinių kaimą Onutės ir Petro Kalnų šeimą. Trys šios šeimos kartos kartu dviračiais dažnai išsiruošia pasigrožėti gamta, apžiūrėti savo dirbamos žemės, kuri yra išsidėsčiusi keliolikos kilometrų spinduliu. Onutė Kalnienė sako, kad geriausios ir įsimintiniausios išvykos dviračiais kartu su vaikais ir anūkais.

„Mandagiausio vairuotojo " nominacija skirta skaistgiriečiui Petrui Tautvaišui, o ,,Mandagiausia vairuotojų šeima" - taip pat skaistgiriečių Viktorijos ir Andriaus Mituzų šeimai. Mandagumu, paslaugumu, atidumu šalia gyvenančiam apibudinami vairuotojai. Kasmet nominacijos pradžiugina vis platesnį ratą seniūnijos gyventojų.

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė" visus mėgstančius keliauti kvietė žygiui Skaistgirio miestelio gatvėmis. Žygeivius pasveikino ir palinkėjo gerų potyrių, saugaus kelio Skaistgirio seniūnė, aktyvi moterų draugijos ,,Versmė" tarybos narė Virginija Kaikarienė. Ilga dviratininkų kolona pajudėjo link Parko gatvės. Keliautojams kelią rodė bendruomenės pareigūnai Sigitas Petraitis ir Daina Kaminskienė bei Skaistgirio susivienijimo koordinatorė Vida Urbonienė. Iš Parko gatvės dviratininkai, skuterininkai suko į Ąžuolų, Beržų, Jazminų, Kaštonų, Jurginų, Budraičių, Sodo, Purienų, Draugystės, Slančiausko gatveles. Kelionę tęsė pėsčiomis basų kojų taku į Paukščių slėnį, o iš ten laiptukais į Uolyno kalną ir pažintiniu taku iki Perkūno aukuro. Pasiekę kelionės galutinę stotelę, vėl tuo pačiu taku grįžo atgalios. Įveiktas kelių kilometrų atstumas. Pasigrožėta miestelio sodybomis, poilsio zona. Sveikai praleistas laikas bendrystėje. Paminėtos net dvi įsimintinos dienos: Vairuotojų ir keliautojų, bei Turizmo. Išradingi skaistgiriečiai namo išsiskirstė pailsėję ir praturtėję žiniomis apie eismo saugumą. Į keliautojų klausimus atsakė juos lydėję bendruomenės pareigūnai. Reikia tikėti, kad kaskart vis atnaujindami žinias apie šviesą atspindinčių priemonių svarbą šis keliautojų būrys elgsis atsakingai keliuose,- sakė bendruomenės pareigūnai.

Skaistgirio miestelio bendruomenė aktyviai dalyvauja projektinėse veiklose. Vienas iš miestelio bendruomenės prioritetų - viešąsias erdves pritaikyti gyventojų poilsiui ir užimtumui. Prieš ketverius metus Skaistgirio miestelio bendruomenė dalyvaudama respublikiniame projekte konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse" kartu su visos Lietuvos bendruomenėmis pasodino trispalvę ąžuolų giraitę įprasmindami dalyvavimą šiame projekte. Šiemet parengę projektą, skaistgiriečiai gavo lėšų dalyvavimo respublikiniame projekte įprasminimui, sukuriant projekto simbolio ,,Katinas" skulptūrą. Ją pagamino kraštietis medžio meistras Edmundas Kudulis. Skaistgirio miestelio bendruomenė surengė šventę, kurios metu augančioje trispalvėje ąžuolų giraitėje susitiko policijos rėmėjas Amsis ir projekto „Eismo saugumas bendruomenėse" simbolis Katinas. Renginys pradėtas skaistgiriečių sukurtu himnu, skirtu eismo saugumui, kurį atliko Vytauto Liulio ir Donato Norkaus duetas, vadovė Birutė Dauginytė. Sveikinimo žodį tarė Joniškio PK bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Sigitas Petraitis, Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė, seniūnaitė Virgina Jakutienė. Miestelio bendruomenės pirmininkė Vida Urbonienė pristatė skulptūrą ,,Katinas" ir pakvietė į Uolyno kalno prieigose esančią pavėsinę, kur visų susirinkusiųjų laukė viktorina ir valgyklos ,,Pas Genciuką" karšta sriuba ir kibinai, bei bendruomenės tarybos narių Irenos Mačiulienės ir Vidos Norkuvienės keptas pyragas ir arbata. Viktorinoje geriausiai sekėsi vyrams. Kitaip ir būti negali, jie vairuoja įvairias transporto priemones, jas remontuoja. Moterys buvo nenugalimos kryžiažodžių sprendime. Linksmai ir turiningai praleidę popietę bendruomeniečiai išsiskirstė namo sutarę spalio antrą dešimtadienį drauge gaminti atšvaitus sau, kaimynui, savo augintiniui. Laikas parodys išradingumą.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt