• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiryje išrinktas mandagiausias vairuotojas ir dviratiškiausias seniūnijos gyventojas

Paskelbta: 2017-10-02 09:19:04

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios  bibliotekos Skaistgirio filialo bibliotekininkės Lijana Degimienė ir Jolanta Jatulienė šiemet aktyviai įsijungė į respublikinį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“, kurį įgyvendina Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Skaistgirio bibliotekininkės rugsėjo mėnesį kvietė seniūnijos gyventojus apsidairyti savo aplinkoje ir pasiūlyti kaimynus ir pažįstamus nominacijoms "Mandagiausias vairuotojas" ir "Dviratiškiausias seniūnijos gyventojas-2017". "Mandagiausio vairuotojo" nominacijai sulaukta dešimt pasiūlymų. Daugiausia buvo siūlytas Skaistgirio miestelio bendruomenės narys, Skaistgirio gimnazijos vairuotojas Antanas Milašius. Jam ir atiteko ši nominacija, kuri skelbta Skaistgirio krašte pirmą kartą. Antrą tiek pasiūlymų sulaukta nominacijai " Dviratiškiausias seniūnijos gyventojas -2017". Daugiausia kartų buvo pasiūlytas Skaistgirio miestelio gyventojas Stanislovas Grybauskas - jis ir tapo šios nominacijos šeimininku.

Vairuotojų ir keliautojų dieną nominantus aplankė ir nominacijas įteikė bibliotekininkė Lijana Degimienė, Parko gatvės Saugios kaimynystės vadovas, policijos rėmėjas Vytautas Staškus, Skaistgirio seniūnaitė Vida Urbonienė ir Ramoškių kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Povilaitienė.

 Patys nominantai sakė nesijaučiantys išskirtiniais. Aplinkiniai mato geriau, jiems ir spręsti kokie mes esame. Antanas Milašius gyvenime turėjo puikų pavyzdį – savo tėtį, iš kurio nuo pat mažens gavo vairuotojo pamokas. Stanislovas  Grybauskas dviračio pedalus mina tiek, kiek save atsimena. Kol dirbo, buvo pagrindinė susisiekimo priemonė į darbą ir iš jo. Dabar dviratis dėl sveikatos. Jis kasdien nuvažiuoja po dešimt penkiolika kilometrų. „Daug mūsų čia tokių yra, kurie miname dviračio pedalus sveikatą stiprindami“,- atvirauja Stanislovas.

Skaistgiriečiams išradingumo netrūksta. Rugsėjį rinko mandagiausią ir dviratiškiausią, spalį bibliotekoje bus kuriami atšvaitai ir projekto simbolis katinas, o tamsiuoju laikotarpiu kiekvienam bibliotekos lankytojui bus primenama atšvaitų, liemenių, žibintuvėlių svarba.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt