• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Projektas „Sportuoju, dainuoju ir dviračiu važiuoju“ ir vėl sutelkė Žagarės bendruomenę

Paskelbta: 2018-07-30 09:11:41

Projektas „Sportuoju, dainuoju ir dviračiu važiuoju“ įvykdytas sėkmingai. Suburta gera komanda, turinti patirties įgyvendinant projektus, davė gerų rezultatų.

Dar prieš metus tokio masto sporto renginio, koks vyko 2018 m. liepos 13-15 d., sėkmingo organizavimo galimybė Žagarėje atrodė mažai tikėtina. Tad nieko nuostabaus, kad daugelį valdžios atstovų privertė suklusti sporto klubo „Žvelgaitis“ sumanymas telkti vietos bendruomenę spartakiados organizavimui. Projekto vykdymo metu vietos bendruomenė išgyveno ypatingą bendrumo jausmą, nepriklausomai nuo to, kokį darbą jie dirbo:  šienavo stadioną ir jo prieigas, maratono trasas, rinko šiukšles, įrengė varžybų miestelio teritoriją ir ją sutvarkė po renginių, užtikrino saugumą trasose, ruošė starto koridorius ir juos sutvarkė, statė atitvėrimų tvoreles, kabino reklamas, reguliavo dalyvių srautus, registravo futbolo, sprinto, kroso, dviračių maratono komandas ir jų dalyvius, organizavo maitinimą, prizus ir kt..

Sporto klubo “Žvelgaitis” jaunimas, tęsdamas kultūros ir sporto tradicijas Žagarėje, Lietuvos šimtmečiui ir Žagarės įkūrimo 820 m. jubiliejaus paminėjimui suorganizavo spartakiadą “Sportuok, dainuok ir dviračiu važiuok” su žagariečių pamėgtų  sporto šakų  varžybomis (futbolo, kroso, sprinto). Projekto veiklų organizavime aktyviai dalyvavo Žagarės ir jos apylinkių jaunimas, o varžybose aktyviai dalyvavo ne tik Joniškio VVG teritorijos , bet ir visos Lietuvos jaunimas.

Pirmą kartą Žagarėje vyko respublikinės Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės etapo varžybos. Per beveik dviejų dešimtmečių „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ istoriją varžybos yra vykusios įvairiuose miestuose, tačiau Žagarės varžybų žemėlapyje iki šiol nebuvo. Žagarės gatvėmis ir apylinkėmis mynė tūkstantinė minia aktyvių, sportiškų, sveiką gyvenimo būdą propaguojančių ir žavių dviratininkų. Šis dviračių  maratonų taurės etapas - graži Žagarės krašto jaunimą telkianti iniciatyva, propaguojanti dviratį kaip ekologinę transporto priemonę, kvietusi prisijungti (dalyvauti varžybose arba padėti užtikrinti saugumą) visus dviračiams neabejingus žmones, nuo jauniausių iki vyriausių.  Pirmą kartą organizuotos Žagarėje tokio lygio dviratininkų lenktynės - šventė ne tik Joniškio rajono gyventojams, bet ir visai Lietuvai, ir kaimyninei Latvijai.

Šalia sportinių varžybų vyko  paauglių ir jaunimo šiuolaikinio ir tradicinio menų  pasirodymai, skatinantys ir viešinantys paauglių užimtumą bei meninį lavinimą. Suteikėme galimybę platesnei auditorijai pasirodyti Joniškio r. geriausiems, perspektyviems jauniems menininkams ar grupėms (hip-hop, modernusis šokis, lindy-hop ir kt).

Tikimės, kad žagariečių organizuotas renginys yra liberalios minties, racionalaus, sveiko proto proveržis, klojantis mums visiems ambicingus planus žingsniams į ateitį, propaguojant fizinį aktyvumą, telkiant joniškiečių dviračių entuziastų bendruomenę, taps stipriu postūmiu ateities darbams, vystant Joniškio rajone dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūrą, sudarys sąlygas naujoms paslaugoms atsirasti. 

Parama šiam projektui įgyvendinti gauta iš Joniškio VVG pagal VPS veiklos sritį „VVG teritorijos renginiai skatinantys jaunimo iniciatyvas“.

Vytautas Pakatilius,

sporto klubo „Žvelgaitis“ prezidentas


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt