• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Nuaidėjo tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis Kirnaičiuose

Paskelbta: 2019-06-13 11:39:46

Birželio 8-ąją visi keliai vėl vedė į Kirnaičių kaimą, kur vyko  tradicinis, jau tryliktasis, tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis „Tas kraštas Lietuva vadinas...“.

Pagrindinis festivalio tikslas – suburti rajonų kaimų bendruomenes kultūringam pabendravimui, gerosios patirties pasidalijimui bei sporto populiarinimas absoliučiai visiems mėgstantiems sportuoti, o taip pat saviraiškai sporte, kad kiekviena atvykusi kaimo bendruomenė ar žemdirbių asociacija pristatytų savo veiklą, sustiprintų užmegztą draugystę, susirastų naujų idėjų ir veiklų.

Festivalio organizatoriai Kirnaičių kaimo bendruomenė ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai.

Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas pasidžiaugė, kad į festivalį atvyksta bendruomenės ne tik iš Joniškio rajono, bet ir iš Pakruojo, Biržų, Kėdainių, Pasvalio rajonų.  Kasmet festivalyje apsilanko Rygos lietuvių bendruomenės atstovai ir džiugina savo dainomis bei šokiais.

Festivalio svečius ir dalyvius sveikino Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Algis Baravykas, Žemės ūkio viceministras Darius Liutikas, Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, rajono meras Vitalijus Gailius, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Valuckienė, Kepalių seniūnė Laura Veikalienė.

Festivalį vedė Joniškio garbės pilietis, Kirnaičių festivalio balsas Juozas Šalkauskas ir Dovilė Vaičiulienė.

Tradicinio, tryliktojo, tarptautinio žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalio sporto varžybose dalyvavo 14 komandų. Jos varžėsi paplūdimio tinklinio, parko tinklinio, liaudiškos estafetės, smiginio, šaudymo iš lanko,  šaškių ir šachmatų rungtyse. Geriausių rezultatų pasiekė ir apdovanojimus pelnė kasmet aktyviai sporto rungtyse dalyvaujančios Gasčiūnų pagrindinės mokyklos, Gataučių jaunimo klubo, Jakiškių – Maironių kaimo bendruomenės komandos.

Festivalio programoje – ne tik sportinės varžybos. Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras festivalio metu organizavo sveiko maisto konkursą „Valgyk į sveikatą“, kurio tikslas – propaguoti sveiką mitybą, kaip vieną pagrindinių sveikos gyvensenos aspektų, skatinti daržovių ir vaisių vartojimą.  Vyko amatų ir tautinio paveldo apžiūra, šeimyninė programa vaikams, koncertavo saviveiklininkai iš Joniškio, Kėdainių, Pakruojo rajonų, Rygos lietuvių bendruomenės kolektyvai.

Vakare festivalio dalyvius koncertais džiugino grupė “Petnešos, grupė „Poliarizuoti stiklai“ ir Šarūnas Mačiulis, merginų grupė „4 Roses“, vėliau – grupė „Tautinis brandas“ ir grupė „Vega“ , o vidurnaktį nugriaudėjo grupės „Thundartale“ koncertas.

Prie sėkmingo festivalio organizavimo prisidėjo Kirnaičių kaimo bendruomenės įgyvendinamas projektas „Tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis „Tas kraštas Lietuva vadinas...“ Nr. JONI-LEADER-6B-JKV-16-2-2018. Projekto partneriai Mekių kaimo bendruomenė, Linkaičių kaimo bendruomenė, Joniškio rajono šaškių ir šachmatų klubas. Pasinaudoję projekto parama, organizatoriai įsigijo festivalio organizavimui būtinų paslaugų: samdė renginio moderatorių, nuomojosi įgarsinimo įrangą, pirko apšvietimo, maitinimo paslaugas, palapinių bei biotualetų nuomą.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt