• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Kviečia festivalis „Šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj...“

Paskelbta: 2018-05-28 16:47:41

Laikas kaip kaimo žmogaus delnu pasemti grūdai iš aruodo – švelniai paglosto ir subyra greitai į dirvą. Rodos ką tik glostei išpuoselėtą grūdą, o štai jie ir vėl dirvoje, naują derlių augina. Naujas viltis suteikia, gyvastį neša ir skleidžia kaimo žmogaus padėką žemei maitintojai…

Mylėdami savo kraštą, žemę ir žmones, mes žinojome – metai pralėks kaip žirgai Sartuose. Vėl stovėsime ant Kirnaičių žemės ir šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj prieš visus sunkiausius metų žemdirbių darbus, leisime sau pabūti kartu. Iškvėpt dainą iš širdies ir paspaust ranką pirmam sutiktajam…

Dvyliktas tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis - išpuoselėtas, tobulintas vienuolika metų. Simbolinis – tarsi dvyliktas mėnuo metuose. Tapęs vienu iš pagrindinių rajono renginių, ne vienus metus ironiškai vertintas politikų, ignoruotas pavyduolių ir tų, kurie ne šventes kartu nori švęsti, bet naudas iš švenčių turėti. Bet mes, kurie myli savo kraštą ir festivalį – dėkojame piktiesiems. Suteikė jie mums jėgų ir noro tobulėti, džiuginti visus, kurie beatodairiškai myli savo žemę, kaimą ir žmones.

Nors šis festivalis tradiciškai vadinamas žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivaliu, bet supraskite, kad jis nėra skirtas tik tų kategorijų žmonėms. Atvirai laukiame ir miestiečių, kurie taip pat gyvena bendruomenėse ir tarp jų, ko gero, yra dauguma, turinčių tamprių sąsajų su kaimu, su provincija. O ir dauguma įtakingų rajono politikų, verslininkų yra iš to paties kaimo, todėl jiems neturėtų būti svarbu – ar šis renginys yra politiškai patogus, ar tame renginyje nepageidautinas politikavimas. Svarbu, kad valdžios žmonės šiame renginyje pabūtų tarp paprastų žmonių, pajustų jų atvirumą, norą priartėti ir suvokti, jog visi čia laukiami be kokių nors išskaičiavimų. Net be jokio pykčio, prisiminus kiek šis renginys buvo nuvertinamas rajono valdžios kabinetuose…

Mes kuriame šį festivalį kiekvienais metais. Taip, renginys organizuojamas pagal panašų standartą. Ir ne veltui prisimename sunkumus, lydėjusius mus visus tuos metus, organizuojant šį renginį. Matydami pasikartojančias bendravimo problemas, pirmi žengiame žingsnį ir norime, kad nuo pat šventės pradžios, kasmetinėje festivalio dalyvių, kaimo bendruomenių atstovų ir svečių eisenoje nuo kultūros namų iki kaimo parko, dalyvautų ir visi tie, su kuriais nesutardavome. Pajuskime bendrystės ir vienybės jėgą žengdami petys į petį, pamiršę nuoskaudas ir nusivylimus.

Būdami toje minioje pajusite lengvą svaigulį nuo kiekvienos bendruomenės išskirtinumo – juk daugelis norės išsiskirti savo bendruomenės atributika, nes plazdės vėliavos… Toks nuostabus bendrystės jausmas ir pažadame - nei vienas nebus pamirštas ir bus pristatytas visiems susirinkusiems.

Visi, kas daug metų dalyvauja šiame festivalyje, žino, kad eisena yra ne tik graži įžanga į renginį, tačiau tai yra tarsi kiekvienos bendruomenės patvirtinimas apie pasirengimą stoti vienai bendruomenei prieš kitą draugiškam jėgų išbandymui Kirnaičių kaimo sporto rungčių labirinte. Ir ne kartą įsitikinome, kad bendruomenių žmonės yra kovotojai, gerai pasiruošę fiziškai ir moraliai. Sporte, kaip ir kiekvienoje gyvenimo situacijoje, stiprus yra ne tik tas, kuris laimi, bet ir tas, kuris tuo metu pralaimėjo, tačiau paspaudė laimėjusiam ranką ir palinkėjo visko geriausio. Tai jau vyksta vienuolika metų Kirnaičiuose. Tai vyksta kiekvienoje bendruomenėje ir tai bus geras pavyzdys tiems, kas tik šiemet prisijungs prie mūsų festivalio.

Puiki naujovė, prigijusi 2017 metų festivalyje, o šiais metais taip pat būsianti Kirnaičiuose yra amatininkų miestelis. Nors trumpam, bet tame miestelyje sklandys puikių auksarankių, mūsų Lietuvos amatų puoselėtojų, dvasia. Pajusite džiaugsmą ir pasididžiavimą atvykę į šį stebuklingą nagingomis rankomis pagamintų šedevrų pasaulį. Atrasime kiekvienas tai, kas ne tik originalu, bet labai šilta, tarsi skirta Jums asmeniškai. Tarsi pagaminta tai, ko pats ieškojote ilgai ir suradote tik šiame amatų miestelyje…

Visoje šioje puokštėje gerų emocijų – suras vietos ir tie, kam svarbiausia šokis, daina. Kam svarbu liaudiški motyvai, tas atras širdžiai malonias akimirkas Lietuvos ir užsienio saviveiklininkų pasirodymuose. Visiems, kam priimtinesnė šiuolaikinė muzika ir popkultūra – linksminsis kartu su grupėmis “2 Donatai”, El Fuego”, “Top vyrai” ir žinoma – “Rondo”.

Mes rūpinamės visais, todėl mūsų mažieji renginio dalyviai bus pamaloninti ir galės siausti kartu su Pepe Ilgakojine.

Tada įvyks tai, be ko šventinis vakaras Kirnaičiuose netektų pilnatvės. Tai mūsų šilumos, šviesos ir vienybės trejybė – laužas, dangaus žibintai, įvairiaspalvis šventinis festivalio fejerverkas.

Ir tiems, kam norėsis dar šėlsmo, džiaugsmo ir dainos - po vidurnakčio, po Kirnaičių dangumi galės paskęsti naktiniuose šokiuose kartu su grupe „De Grante“.

Bet tai dar ne viskas. Dar ir kitą dieną, sekmadienį, kviesime visus stebėti keturių komandų futbolo turnyrą festivalio taurei laimėti. O finaliniu festivalio akordu taps romansų vakaras.  

             …O kai viskas vėl pasiners į tylą… Kai grįždami namo vis dar galvosite ar visus suspėjote apkabinti ir su visais viskuo pasidalinti, suprasite, kad Kirnaičių šiluma liks širdyse visam gyvenimui.    

Laukiame visų festivalyje Kirnaičiuose birželio mėn. 9 ir 10 dienomis...  

Kirnaičių kaimo bendruomenės vardu

                  bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas

Kvietimas bendruomenėms

Festivalio programa

Sportinių varžybų nuostatai

Paraiška varžyboms


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt