• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Kalnelio kaimo gyvenvietės viešųjų erdvių sutvarkymas gyventojų poreikiams

Paskelbta: 2017-12-18 11:01:01

Kalnelio kaimo bendruomenė „Sidabrė“ įgyvendino projektą „Kalnelio kaimo gyvenvietės viešųjų erdvių sutvarkymas ir priežiūra, pritaikant jas gyventojų poreikiams“ pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projekto tikslas – sutvarkyti ir atnaujinti gyvenvietę reprezentuojančias viešąsias erdves, padidinant vietovės patrauklumą ir pritaikant jas gyventojų poreikiams.

Kalnelio kaimas yra priemiestinė gyvenvietė. Kalnelio kaimą garsina ir Sidabros piliakalnis. Todėl Kalnelyje apsilanko vis daugiau žmonių iš įvairių šalies kampelių, netgi ir užsienio. Joniškio seniūnija daug dėmesio skiria gyvenvietės viešųjų erdvių tvarkymui. Vietos gyventojai, aplinkinių kaimų gyventojai ir svečiai džiaugiasi gražiai tvarkoma gyvenviete, išpuoselėtu parku ir jame įrengtais gėlynais. Tačiau iš gyventojų sulaukiama pastabų ir pasiūlymų dėl taisytinų vietų. Atsižvelgiant į tai, projekte buvo numatyti pagrindiniai gyvenvietės viešųjų erdvių sutvarkymo darbai ir reikalingų medžiagų (prekių) įsigijimas gerbūvio sutvarkymo darbams atlikti. Atnaujintų viešųjų erdvių priežiūrai projekto įgyvendinimo metu buvo įsigytas inventorius (vejapjovė, trimeris, karutis, grėblys, plastikiniai vazonai gėlėms). Taip pat įspūdingesnio vaizdo sukūrimui gyvenvietėje pagaminti gaminiai iš metalo: vazono stovai gėlėms, suolai ir šiukšliadėžės.   

Projekto metu įgyvendintos visos numatytos veiklos, kurių finansinė vertė – 2769,67 Eur. 2203 Eur panaudota Programos lėšų, o 566,67 Eur prisidėjo Joniškio rajono savivaldybės administracija rajono biudžeto lėšomis.

Kitų metų pavasarį bendruomenė planuoja savanoriškos veiklos pagrindu atlikti gyvenvietėje numatytus gerbūvio sutvarkymo darbus ir išdėstyti pagamintus gaminius iš metalo.

Viešųjų erdvių sutvarkymas tenkins visų amžiaus grupių vietos gyventojų ir svečių poreikius, prisidės prie gyvenimo ir laisvalaikio praleidimo kokybės gerinimo ir įtakos didesnį gyvenamosios aplinkos patrauklumą.

Kalnelio kaimo bendruomenės informacija

   


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt