• animacija
 • animacija
 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  VPS pristatymo konferencija

Gaižaitiečiai įgyvendino Žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą

Paskelbta: 2018-10-24 08:31:02

Gaižaičių bendruomenė kuria skverelį, skirtą Lietuvos šimtmečiui. Idėjos ištakos siekia dar praėjusį amžių, kai vietos mokytojas Aleksandras Žalys ėjo melioratoriams iš paskos ir maldavo nesunaikinti pačių gražiausių riedulių. Didžiulė krūva akmenų buvo sukaupta šalia Gaižaičių gyvenvietės netoli Švėtės upės.

Seniai kaimo bendruomenė planavo iš apleistos ir builiais apžėlusios teritorijos išvaduoti šiuos akmenis ir panaudoti kaip eksponatus. Šiuo metu šis planas sėkmingai realizuojamas. Bendruomenė parengė paraišką Žemės ūkio ministerijai „Lietuvos šimtmečio skverelio įrengimas“ ir gavo 5000 eurų finansavimą. Prie projekto 618 eurų prisidėjo Joniškio rajono savivaldybė.

Projekto lėšomis pagamintos 5 skulptūros.  Su skulptoriais buvo sutarta pagaminti keturias skulptūras, tačiau pradėjus darbus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos narys iš Kelmės Valdas Bandza sumanė kaimui paskirti tris savo darbus: žveją, laumę ir voverę, o ginkūniškis skulptorius Jonas Vaicekauskas – ant lapo atsigerti sutūpusius paukštelius ir erelį apglėbusį gyvatę. Nupirkti ir pasodinti medeliai.

Prie skverelio kūrimo daug prisidėjo ir prisideda bendruomenės žmonės: su savaeigiu krautuvu iš krūvos iškilojo akmenis, į būsimą skverą atitempė didįjį riedulį, įdirbo žemę, kad būtų galima pasėti veją.  Organizuota smulkių akmenų rinkimo iš būsimos vejos talka, sodinti medeliai. Gaižaitiečiai ir svečiai galės pasivaikščioti iš riedulių  sukurtu labirintu, skardžiu Švėtės link paėjėti kvies žolėje įsitaisę vėžliukai. Sukurtos atskiros riedulių ir medelių kompozicijos. Bendram darbui bendruomenės nariai negailėjo ir savo technikos.

Kadangi skverelį skirtas Lietuvos šimtmečiui, kilo mintis riedulyje įamžinti ir patį skverelio pavadinimą. Gaižaičių kaimo bendruomenė teikė antrą paraišką savivaldybei, kuri skelbė konkursą remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse. Buvo skirta 680 eurų projekto pavadinimui riedulyje įamžinti. Taigi didžiuliame riedulyje iškalti Lietuvos žemėlapio kontūrai ir apačioje skaičius 100. Darbus atliko tie patys skulptoriai.    

Gaižaičių kraštas išskirtinis riedulių gausa. Siekiame, kad paprastas lauko akmuo taptų ne vien kliuviniu lauko darbuose.                                                                                                             

Gaižaičių kaimo bendruomenei tai jau trečias projektas. Pirmasis vyko 2010 m., finansavo Lietuvos kaimo tinklas. Visą mėnesį tautodailininkas iš Šiaulių Albertas Martinaitis mokė vietos gyventojus akmens panaudojimo pradžiamokslio – ir paaugliai, ir suaugę kalė akmenyje raides, grybus, įvairias skulptūrėles, vaikai net akmeninius skudučius pasigamino ir bandė jais groti. Bendromis pastangomis buvo iš akmens iškaltas seniūnijos herbas – gyvatė su spanguolėmis.           

2016 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija finansavo akmentašių plenerą, kur penki skulptoriai dvi savaites kūrė skulptūras ir jomis papuošė bendruomenės namų kiemelį. Tąsyk kelmiškis Valdas Bandza sukūrė pelėdą, šiauliečiai Jonas Vaicekauskas – aitvarą, Kazys Bimba – sūnų palaidūną, klaipėdietis Jonas Virbauskas į veją pasiganyti paleido avinėlių porą, o rygietis Edvins Kruminš savo darbe bandė pagauti vėją.

Gaižaičių kaimo bendruomenės informacija

   


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt